Smart SprayeX, mevcut X kollu, asılır tip ilaçlama makinelerinin, akıllı versiyonu olup, kanatlar üzerindeki kameralar ve yapay zekâ yazılımı sayesinde, yalnızca tarladaki yabancı otları hedefleyecek şekilde, farklı türlerdeki pestisitleri atabilmekte ve ilaçlama maliyetlerini %90’a varan oranda düşürebilmektedir.

Teknolojimiz, sıra arası bırakılarak ekilen ürünlerde (patates, domates, mısır, ayçiçeği, pamuk, şekerpancarı, marul) yüksek tasarruflu herbisit ve fungusit uygulamaları yapabilmektedir.

Smart SprayeX, traktör milinden hareketli pompası olan, kanatlı asılır tip ilaçlama makinesi olarak 12 Mt ,15 Mt, 24 Mt ve 32 Mt kanat genişliği seçenekleri ve 1000 Litre sıvı tankı ile müşterilerimize sunulmaktadır.

Smart SprayeX’in Uygulanabildiği Ürünler

Ayçiçeği

Saha Denemesi

Mısır

Saha Denemesi

Pamuk

Saha Denemesi

Pancar

Saha Denemesi

Teknik Özellikler

TEKNİK ÖZELLİKLERSMART SPRAYEX
(AKILLI İLAÇLAMA)
SMART FERTIX
(AKILLI GÜBRELEME)
SMART SPRAYEX PRO
UZUNLUKX kollu 12 Mt / 15 Mt / 24 Mt / 32 MtX kollu 12 Mt / 15 Mt / 24 Mt / 32 MtX kollu 12 Mt / 15 Mt / 24 Mt / 32 Mt
TANK1000L / 1200L1000L / 1200L1000L / 1200L
ÜRÜNYapay zeka ile yabancı otları spot spreyleme - %90'a varan herbisit tasarrufuYapay zeka ile sadece ekini spot gübreleme - %50'ye varan sıvı gübre tasarrufuYapay zeka ile;
- %90'a varan herbisit tasarrufu
- %50'ye varan sıvı gübre tasarrufu
SİSTEM YÖNETİMİKabin içi yönetim ekranıKabin içi yönetim ekranıKabin içi yönetim ekranı
BAĞIMSIZ VANA YÖNETİMİDC Selenoid Vana
DC Selenoid Vana
DC Selenoid Vana
DESTEK
SENSÖRLERİ
Kanat yükselik sensörü
Sıvı tüketim sensörü
Kanat yükselik sensörü
Sıvı tüketim sensörü
Kanat yükselik sensörü
Sıvı tüketim sensörü
NOZUL TİPİTurboDropSpotFanTurboDrop (Smart SprayeX)
& SpotFan (Smart FertiX)
NOZUL SAYISI17 (12mt) / 21 (15mt)18 (12mt) / 22 (15mt)35 (12mt) / 43 (15mt)
HİDROLİK YÜKSELTMEVARVARVAR
SIVI HATTI KONTROLÜAnnovi Reverberi UCM - 5Annovi Reverberi UCM - 5Annovi Reverberi UCM - 5
POMPA MODELİAnnovi Reverberi AR 145 BP
Annovi Reverberi AR 145 BP
Annovi Reverberi AR 145 BP
POMPA BASINÇ20 BAR / 45 BAR20 BAR / 45 BAR20 BAR / 45 BAR
POMPA DEBİ145 L/dk145 L/dk145 L/dk
İŞ GENİŞLİĞİ12M / 15M12M / 15M12M / 15M
RETROFİTX kollu makinelere kit olarak entegre edilebilirX kollu makinelere kit olarak entegre edilebilirX kollu makinelere kit olarak entegre edilebilir

Ekran

Makinemizin üzerinde bulunan dokunmatik ekran veya tuşlu konsol ile çiftçilerimiz ilaçlama öncesinde arazide bulunan ekini ve yabancı ot sıklığını seçerek operasyon hazırlığını gerçekleştirebilir. Ekranlarımız çiftçilerimizin ihtiyaçlarını karşılamak için karmaşıklıktan uzak sade ve anlaşılır biçimde geliştirilmektedir. Bu ekranlarda ayrıca çiftçimiz dilerse detaylı ilaçlama ayarları gerçekleştirerek tasarruf oranını arazi ve ekin de uyumlu ise %90’lara çıkarabilir. İlaçlama sonrasında bu ekranlar operayon ile ilgili, kaç adet yabani ot görüldü, ne kadar litre ilaç karışımı püskürtüldü, tanıma oranı % kaç ile çalışıldı gibi metrikleride yine çiftçimize sunulmaktadır.

Kit

Smart SprayeX ile hali hazırda elinizde bulunan X kollu ilaçlama makinelerini yenileyebilirsiniz! Çiftçiler, envanterlerinde bulunan X kollu asılır tip ilaçlama makinelerini modüler tasarımımız sayesinde akıllı hale getirebilir. Bu kit bir Smart SprayeX kitidir ve mevcut ilaçlama makinesinin kanat aksamına monte edilerek membranlı pompa ve kanat hidroliği girişlerine takılarak çalıştırılabilir.

Smart SprayeX Machine

Tractor rear mounted 

Smart SprayeXmachine

Smart SprayeX Equipment

Smart SprayeXkit that can be used

to enhance regular sprayers.

*Representative product images

Smart SprayeX – Toprağı ve Havayı Zehirlemiyor!

Konvansiyonel ilaçlamada ilaç karışımı tüm alana sisleme şeklinde yabancı ot var mı yok mu bakmaksızın püskürtülmektedir. Bu yöntem, hem toprağın yüksek miktarda kimyasala maruz kalması hemde sisleme sebebiyle havada ilaç karışımı partiküllerinin yayılmasına sebep olmaktadır. Smart SprayeX ile arazide sadece  yabancı otlara ilaçlama yapılırken aynı zamanda iri taneli ve çizgisel püskürtme nozüller kullanıldığından havaya dağılım olmamaktadır.

Smart SprayeX- Kalıntı Bırakmıyor!

İlaçlama operasyonunu hedefli ve sadece yabancı otu hedef alarak yapmamız bize konvansiyonel ilaçlama makinelerine kıyasla çok daha az miktarda ilaç püskürtülerek işlemi tamamlamamıza imkân tanıyor. Bu püskürtme işlemini gerçekleştirirken de yelpaze nozüller ile sıra arasında olan otlara sadece sıra arasına denk gelecek şekilde iri damlalı sisleme yapmadan ilaç atıyoruz ve bu sayede sıra üzerindeki ekinlere dağılım ve sıçrama minimum düzeyde oluyor. Bu sayede, ekinler üzerine konvansiyonel ilaçlamaya oranla kabul edilebilir düzeyde ilacın sıçraması, kalıntı oluşmasını engellemektedir.

Smart SprayeX ile Daha Verimli Hasat

Konvansiyonel ilaçlama yabancı ot ve ekin farketmeksizin tüm alana ilaçlama gerçekleştirilen bir method olduğundan ekinler stress yaşamakta ve sebze/meyveler de hacim ve kalite düşüşüne sebep olmaktadır. Smart SprayeX ile gerekmeyen yerlerde ilaçlama yapılmayacağından bölgesel olarak kimyasal bulaşmamış alanlar ve ilaçlama yapılan yerlede ise mininmum düzeyde kullanım ile ekinler strese giremeyecektir.

Problems Of Current Agricultural Sprayers

Excessive chemical residue on crops

Yearly yield and quality drop on soil

Spraying without checking whether there is a harmful weed or not, creates high chemical waste and inefficiency.

Resistance of harmful weeds increases

High levels of greenhouse gas emissions and disruptive effects on animal based farming

YAPAY ZEKA - OPERASYON GÖRSELLERİ