Bridgesoft 2020 yılında Gebze Teknik Üniversitesi Teknopark kompleksinde Tübitak 1512 Teknogirişim sermayesi ile kurulmuştur. Misyonumuz, sektörde yaygın olarak kullanılan tarımsal üretim araçlarının verimsizliğini ortadan kaldırmak ve bu makinelerin kullanımı sırasında toplanan verileri, yapay zeka destekli çözümlerle işleyerek; finansal verimlilik ve çevresel pozitif etki sağlayacak, yeni nesil bir tarımsal üretim çağına öncülük etmektir.

Şu anda geliştirmekte olduğumuz ana ürünümüz, Smart SprayeX ve Smart FertiX adını verdiğimiz, akıllı ilaçlama ve sıvı gübreleme projesidir.
Smart SprayeX ve FertiX, TÜBİTAK 1512 programı tarafından finanse edimiş olan ve TÜBİTAK 1507 destek programı ile birlikte 2024 yılında ticari bir ürüne dönüştürülen, obje tanıma destekli zirai ilaçlama makinesidir.

Geliştirmekte olduğumuz ürün, püskürtme sürecini seçim ve filtreleme metoduyla %90’a varan oranlarda daha verimli hale getirerek, pestisit ilacının yalnızca zararlı ota, otun alanı kadar temas etmesini, sıvı gübrelemenin ise yalnızca bitki üzerine hedefli olarak uygulanmasını sağlamaktadır.

Projemiz kapsamında, zararlı bitkileri tespit etmek için nesne tanıma algoritmaları ve gömülü bilgisayar destekli mekanik aksam yönetim yazılımları geliştirilmektedir.

Geliştirmiş olduğumuz yazılım ve metodlar, “otomasyon, veri işleme, bağlantılılık ve akıllı üretim mimarisi”ne bütünsel yaklaşımı tanımlayan endüstri 4.0 standartlarına uyumlu, modüler ve bir çok farklı amaç için çeşitli sistemlere entegre edilebilir bir yapıdadır.

Ekibimiz

BERKAY KOÇAK

Kurucu ve Genel Müdür

EMİRHAN KAYA

Proje Yöneticisi

MÜCAHİT ÜNAL

Gömülü Sistem Mühendisi

MEHMET FATIH GACAR

Zıraat Mühendisi

LÜTFİ KADİR ÇELEBİ

Yapay Zeka Yazılım Mühendisi

SEFA MUSTAFA ŞEKER

Makine Mühendisi

Danışmanlar Kurulu

İSMAİL ÖZDEMİR

Kıdemli Pazarlama ve Satış Yöneticisi

SONER BABÜROĞLU

Planlama ve Strateji Danışmanı

NURGÜL KITIR ŞEN, PHD

Tarım ve Sürdürülebilirlik Danışmanı

MURAT GÜDÜCÜ

Hukuk Danışmanı