Smart FertiX mevcut X kollu, asılır tip ilaçlama makinelerinin, akıllı versiyonu olup, kanatlar üzerindeki kameralar ve yapay zekâ yazılımı sayesinde, sadece mahsule gübre atarak, gübreleme maliyetlerini %50’ye varan oranlarda düşürebilmektedir.

Teknolojimiz, sıra arası ve sıra üzeri mesafe bırakılarak ekilen ürünlerde (patates, domates, mısır, pamuk, ayçiçeği, şekerpancarı, marul) yüksek tasarruflu gübreleme uygulamaları yapabilmektedir. Sıra üzerinde, ekili bitkiler arasındaki aralıklarda püskürtmeyi durdurarak, sıra üzerindeki yabancı otları gübrelemeyerek, yabancı otlarla mücadeleye de katkı sağlamaktadır.

Smart FertiX ürünümüz, traktör milinden hareketli pompası olan kanatlı asılır tip ilaçlama makinesi olarak 12 Mt ,15 Mt, 24 Mt ve 32 Mt kanat genişliği seçenekleri ve 1000 Litre sıvı tankı ile müşterilerimize sunulmaktadır.

Smart FertiX’in Uygulanabildiği Ürünler

Ayçiçeği

Saha Denemesi

Mısır

Saha Denemesi

Pamuk

Saha Denemesi

Pancar

Saha Denemesi

Teknik Özellikler

TEKNİK ÖZELLİKLERSMART SPRAYEX
(AKILLI İLAÇLAMA)
SMART FERTIX
(AKILLI GÜBRELEME)
SMART SPRAYEX PRO
UZUNLUKX kollu 12 Mt / 15 Mt / 24 Mt / 32 MtX kollu 12 Mt / 15 Mt / 24 Mt / 32 MtX kollu 12 Mt / 15 Mt / 24 Mt / 32 Mt
TANK1000L / 1200L1000L / 1200L1000L / 1200L
ÜRÜNYapay zeka ile yabancı otları spot spreyleme - %90'a varan herbisit tasarrufuYapay zeka ile sadece ekini spot gübreleme - %50'ye varan sıvı gübre tasarrufuYapay zeka ile;
- %90'a varan herbisit tasarrufu
- %50'ye varan sıvı gübre tasarrufu
SİSTEM YÖNETİMİKabin içi yönetim ekranıKabin içi yönetim ekranıKabin içi yönetim ekranı
BAĞIMSIZ VANA YÖNETİMİDC Selenoid Vana
DC Selenoid Vana
DC Selenoid Vana
DESTEK
SENSÖRLERİ
Kanat yükselik sensörü
Sıvı tüketim sensörü
Kanat yükselik sensörü
Sıvı tüketim sensörü
Kanat yükselik sensörü
Sıvı tüketim sensörü
NOZUL TİPİTurboDropSpotFanTurboDrop (Smart SprayeX)
& SpotFan (Smart FertiX)
NOZUL SAYISI17 (12mt) / 21 (15mt)18 (12mt) / 22 (15mt)35 (12mt) / 43 (15mt)
HİDROLİK YÜKSELTMEVARVARVAR
SIVI HATTI KONTROLÜAnnovi Reverberi UCM - 5Annovi Reverberi UCM - 5Annovi Reverberi UCM - 5
POMPA MODELİAnnovi Reverberi AR 145 BP
Annovi Reverberi AR 145 BP
Annovi Reverberi AR 145 BP
POMPA BASINÇ20 BAR / 45 BAR20 BAR / 45 BAR20 BAR / 45 BAR
POMPA DEBİ145 L/dk145 L/dk145 L/dk
İŞ GENİŞLİĞİ12M / 15M12M / 15M12M / 15M
RETROFİTX kollu makinelere kit olarak entegre edilebilirX kollu makinelere kit olarak entegre edilebilirX kollu makinelere kit olarak entegre edilebilir

Smart FertiX – Yabancı Otları ve Boşluğu Gübrelemez!

Konvansiyonel ilaçlamada ilaç karışımı tüm alana sisleme şeklinde yabancı ot var mı yok mu bakmaksızın püskürtülmektedir. Bu yöntem, hem toprağın yüksek miktarda kimyasala maruz kalması hemde sisleme sebebiyle havada ilaç karışımı partiküllerinin yayılmasına sebep olmaktadır. Smart FertiX ile arazide sadece  yabancı otlara ilaçlama yapılırken aynı zamanda iri taneli ve çizgisel püskürtme nozüller kullanıldığından havaya dağılım olmamaktadır.

Smart FertiX – Kalıntı Bırakmıyor!

Gübreleme operasyonunu hedefli ve sadece mahsul hedef alarak yapmamız bize konvansiyonel makinelere kıyasla çok daha az miktarda gübre püskürtülerek işlemi tamamlamamıza imkân tanıyor. Bu püskürtme işlemini gerçekleştirirken de nozüller ile sıra üzerinde olan mahsullere sadece sıra üzerine denk gelecek şekilde iri damlalı sisleme yapmadan gübre atıyoruz ve bu sayede sıra üzerindeki sıra arasına dağılım ve sıçrama minimum düzeyde oluyor. Bu sayede, ekinler üzerine kabul edilebilir düzeyde gübre uygulanarak tasarruflu bir besleme uygulanır.

Smart FertiX ile Verimli Hasat

Konvansiyonel makinelerde yabancı ot ve ekin farketmeksizin tüm alana gübreleme gerçekleştirilen bir method olduğundan sıra arasında ve boşluklardaki yabancı otlarda beslenmektedir ve yabancı otla mücadele gereksinimi artmaktadır. Smart FertiX ile gerekmeyen yerlerde gübreleme yapılmayacağından bölgesel olarak yabancı ot yoğunluğu azalacak, mahsul kendi alanında gerekli besine sahip olacak.